| 

Proč má oblečení stříbrné Ionty?

“Voňavé” oblečení i sporty aktivitě?

Snad každý sportující ví co se stane, když po sportování použité, zpocené oblečení nechá v tašce. Výsledek? = Zápach/ Puch/ Smrad/ …atd .

Ještě naši rodiče, nebo prarodiče měli na sportování oblečení, které bylo z jednoho druhu látky.Všechny tyto oblečení měli jedno společné. Když oblečení nasálo lidský pot, tak z něj byl zápach lidského potu cítit. Představte si takové triko v létě, nebo ponožky.

Co s tím?

Zpocené a smradlavé oblečení vyprat, A sebe umít. Ale v létě či při častější aktivitě během dne, to nemusí stačit. Zachvíli vám čisté a suché oblečení dojde.

Na běžných „savých“ látkách (bavlna, len, fleece aj.) zápach potu může být z oblečení pořád cítit i po lehčí aktivitě.

Co je vlastně zápach – pot? To jsou vlastně živé bakterie, která z nás proudí do oblečení při větším, menším pohybu.

Jak bakteriím a zápachu jinak zabránit?

Bylo zjištěno, že nanočástice stříbra a mědi spolu s dalšími vhodnými materiály jako je uhlí apod., které mají antibakteriální funkci.

Při výrobě oblečení (sporty legíny, sporty sukně, sporty trika=rash guardy apod.) se na vrstvy oblečení nanáší antibakteriální vrstvy či vlákna (obsahující zmíněné prvky stříbro, měď a pod.), která zabraňují nebo omezují růstu baterií. A to znamená, že zabraňují vzníku nebo růstu zápachu potu na oblečení.

Proto značka FeelJ! používá v povrchové nanovrstvě svého oblečení aktivní ionty stříbra, aby eliminovala zápach potu na oblečení po sportovní aktivitě každého z nás. Takže triko můžete i vícekrát použít. Ale nestestoval bych kolik použití vydrží než ho doma zbytek rodiny ucítí.

Sportu zdar, a voňavému triku zvlášť!

Mgr. Martin Hosnedl,

SportyOutfit.cz

 

Zdroj: Irina Mustaeva, Ing. GannaUngur. PŘÍPRAVA A POROVNÁNÍ NANOVLÁKENNÝCH FILTRŮ SRŮZNOU ANTIBAKTERIÁLNÍ ÚPRAVOU, Diplomová práce, 2014.